Swarovski 2014 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

2014 İlkbahar Yaz sezonu için Swarovski ilk kez sanata övgü niteliğinde bir koleksiyon hazırladı.Kavimsel el sanatlarından, çağdaş sanata kadar farklı etkiler taşıyan bu yeni koleksiyonda toprak tonları ve parlak renkler göze çarpıyor. Swarovski’nin kendine has tasarımları, etnik kültürler ve sanat akımlarıyla birlikte kullanılıyor.

Sadeliği ve ışıltıyı kaynaştıran koleksiyonda gelenek ve el sanatları en ileri takı teknikleriyle birleştiriliyor. Rahat ve doğal “kavimsel ihtişam” ile “monokrom mavi” konseptleri bu sezon koleksiyonun iki ana teması olarak takıları şekillendiriyor.

Kristalin yepyeni hali

“Kavimsel İhtişam” temasında Afrika’nın sanat ve el işçiliğinden esinlenen kavimsel çizgilere şehirli bir vurgu katıldığı görüyoruz. Altın sarısı, altın ve gümüş kaplama malzemelerin ağaç, deri ya da kordon gibi basit malzemelerle birlikte kullanılması sonucunda ortaya çıkan çağdaş tasarımlara hayvan izleri, dövme aletler ve hareketli püsküller ile cesur vurgular veriliyor. Tüm bunlar kristale yepyeni bir çekicilik katıyor.

Figürlerde romantik vurgular

“Monokrom Mavi” temasında yazdan esinlenen turkuaz ve deniz mavisi, daha zarif hatlı parçalarda kullanılıyor. İnci kolyeler, avize küpeler, bileklikler ve şık kolye uçları bu temanın dikkat çekici parçaları arasında yer alıyor. Figüratif floral motiflerle romantik vurgular katılmış, tatlı hayat hissi veren bu parçalar hem sanatsal hem de kendine has bir yaşam biçimini yansıtıyor.

Işıltılı, aydınlık ve sanatsal bu yeni koleksiyon aynı zamanda özgürlüğe duyulan arzuyu da yansıtıyor. İkisi bir arada tarzlar ve çıkartılabilir kısımlarıyla çok yönlü kullanılabilen ve o anki ruh haline göre anında kişiye özel hale getirilebilen takı parçaları sunuyor.